تبلیغات
بنیاد نهال - چرا سكینه محمدی؟

بنیاد نهال

می نویسم به امید روزهای بهتر

سه شنبه 28 دی 1389

چرا سكینه محمدی؟

نویسنده: حسین عبادتی زیارتی   طبقه بندی: اجتماعیات نهال، 

چند وقتی است كه صدای اعتراض به حكم سنگسار سكینه محمدی در همه جوامع مترقی و حقوق بشری بلند است و گروهی از هموطنان مدافع حقوق زنان نیز در داخل كشورهم نوا با آنان فریاد برداشته اند كه آی چنان است و چنان.

من به عنوان یك راهنمای تور كه حدود 15 سال است با گردشگران فرنگی كار می كنم، همیشه این سئوال برایم بوده كه چرا این جماعت فرنگی همیشه  دوست دارند ما را سوار بر شتر در خیابان تصور كنند ویا در جشنواره های هنریشان ،كارهایی  كه فقر و فلاكت را به تصویر می كشند دارای ارزش هنری  بدانند و خرس و ببرو پلنگ طلایی  دهند و یا بین این همه قانون تبعیض آمیز در مورد زنان ، چرا این حجم تبلیغات را در مورد سكینه محمدی انجام می دهند.اكثر توریست های من در این چند ماه به محض ورود به ایران در مورد این زن می پرسند و چگونگی چنین حكمی و دلیلی كه این چند سطر را نوشتم همین سئوال تكراری این جماعت است.

خیلی ساده لوحانه است كه فكر كنیم آنان صرفا جهت كمك به این زن این گونه تلاش می كنند،بلكه پرداختن به موضوعاتی این چنینی و حكم سنگسار در قرن 21 بر ای آنان بسیار دل انگیز است. برای آنان كه در آزادی و رفاه اجتماعی به سر می برند در بوق و كرنا كردن این داستان و ندیدن این همه ظلم دیگر، براستی نشانه چیست؟

آیا آنان ازدواج  دختران، در سنین زیر 12 سال،قوانینی مثل حق ارث و حق طلاق،خود سوزی زنان در استانهای غربی،محرومیت دختران از تحصیل و صدها  مورد دیگر را نمی بینند.

جواب این سئوال خیلی ساده است،موضوعات دیگر به این اندازه برای آنان جذاب نیست وبه همین دلیل  رسانه های آنان هم رغبتی برای پوشش این خبر ها از خود نشان نمی دهند.

آنان برای فروختن كالایشان كه همان خبر است به دو گروه در داخل ایران نیازمند هستند:

 گروه اول كسانی هستند كه نشسته بر دیوان قضا احكامی این چنینی صادر می كنند و به نوعی خوراك تبلیغاتی برای آنان.

و گروه دوم كسانی كه یك صدا با آنان چشم بر این همه بی عدالتی بسته اند و طوری وانمود می كنند كه انگار هیچ مشكل دیگری در این سرزمین دامن گیر زنان نیست.

وسخن آخر این كه در كشورمان روزانه هزاران هزار سكینه شكنجه خانگی و اجتماعی می شوند،كافی است فقط كمی از شهر های بزرگ فاصله بگیرید تا ببنید چه بر سر این جنس دوم در جهان سوم می آید


این زوج مسیری حدود پانصد متر را این چنین دوشادوش یك دیگر پیموده بودند تا به من رسیدند !!!!!!         آقای قاضی،لطفا حكم سنگسار تفكر این مرد روصادر بفرمایید!

صدای زنده یاد نهال فرزامیان هم‌اکنون بشنوید

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :